דברים שאני אומרת

לאורי, המנכ"ל של חברת היי טק מצליחה, היו חזון, תוצאות ויעדים- כולם מוגדרים, מובנים וברורים. כיאה לטייס קרב במילואים, הוא לא השאיר דבר ליד המקרה. אולם כבר בתום האימון השני היה ברור לשנינו כי האתגר המרכזי העומד בפני אורי והחברה שלו, אינם העובדים, הלקוחות או הטכנולוגיה. האתגר ישב בחדר הצמוד לחדרו של אורי, במרחק שישה מטרים, וקראו לו שלומי, סמנכ''ל השיווק.


לאורי, המנכ"ל של חברת היי טק מצליחה, היו חזון, תוצאות ויעדים- כולם מוגדרים, מובנים וברורים. כיאה לטייס קרב במילואים, הוא לא השאיר דבר ליד המקרה. אולם כבר בתום האימון השני היה ברור לשנינו כי האתגר המרכזי העומד בפני אורי והחברה שלו, אינם העובדים, הלקוחות או הטכנולוגיה. האתגר ישב בחדר הצמוד לחדרו של אורי, במרחק שישה מטרים, וקראו לו שלומי, סמנכ''ל השיווק.
לכאורה הארגון התנהל כשורה, אך בפועל התנהלה בין השניים מלחמת מוחות. כל אחד "הזין" את חברו במחשבות הרסניות ושליליות, מחשבות ספונטניות ללא שליטה שבאות והולכות, ומהוות חלק מסערת רגשות.
אנו מכירים היטב את הסיטואציה בה אנו חושבים על מישהו, ולפתע הוא מתקשר. דוגמא שכיחה נוספת היא העלאת רעיון, כאשר השותף לדרך חושב עליו בדיוק באותו הרגע. המציאות בשטח משקפת את זרימת ההבנה בין השניים.
למרות שמחשבות אלו היו סמויות מהעין, הן השפיעו על המציאות בשטח. על פי תורתה של אירנה אוסוסקין "פיזיקה משפחתית", מתקיים קשר מחשבתי בין שני אנשים המצויים בדרכם לעבר מטרה משותפת. לכן, נקודת המוצא שלי היא שהמחשבות השליליות, אף כי פנימיות, של השותפים, משפיעות על השורה התחתונה של הארגון. 
בין שני בני הזוג לדרך בארגון, כדוגמת המנכ"ל והסמנכ"ל, או מנהל אגף ומנהל מחלקה, מתנהל קשר מחשבתי. על מנת שהמטרה המשותפת תושג, חייבת להיות זרימת הבנה מחשבתית ביניהם. כמו זרם חשמלי, ברגע שמחשבה שלילית עוברת בין השניים (או אחד שולח מחשבה שלילית לשני), יש קצר בתקשורת, ואז יש עיכוב בהשגת המטרה ומתחילות להופיע בעיות שמפריעות במציאות הפיזית.
על פני השטח לא התנהלה בין השניים מלחמה. כאשר מדובר בשלום בין מדינות, ברור לכולם כי אף צד אינו מעוניין במלחמה. במלחמה מחשבתית בין שני בני אדם בארגון, הצמד אינו משתמש בתותחים, טנקים או רובים, אולם המחיר כבד ויש נפגעים. 
ללא השכנת שלום אמיתי ובר-קיימא לא היה לחברה סיכוי לצמוח בקצב הראוי.
הצרפתים אומרים ''במלחמה כמו במלחמה'', וכמויות האנרגיה שהופנו פנימה, לתוך הסכסוך המחשבתי, מנעו את מקסום הפוטנציאל האנרגטי כלפי השוק החיצוני.
במהלך הפגישות שלאחר מכן, צעדנו יחד לאורך הדרך, ניקינו, עדרנו, ניכשנו ולבסוף הגיע הרגע המיוחל - שלום מחשבתי השתרר בין השניים. התוצאות בחברה באו לידי ביטוי באופן מיידי, והיא החלה לפרוח. 
ברבים מהארגונים בהם אני מאמנת מנהלים בדרג בכיר, האתגרים המשמעותיים העומדים בפני המנהלים זהים לאלה של אורי ושלומי - השכנת שלום מחשבתי! מטרות כגון: הגדלת מכירות, שיפור איכות השרות ובידול המוצר הן מטרות חשובות מאין כמותן, אולם הבסיס להשגת כל מטרה ארגונית הינו ההבנה הפשוטה ששלום מחשבתי הוא תנאי הכרחי להתפתחות. 
נשמע מוזר? אולי, אולם ההבנה שהמחשבה שלנו יוצרת את המציאות בהחלט עוזרת.
אנחנו יודעים כיצד אפשר לבנות את החזון שלנו. קודם כל בדמיון לאחר מכן נעלה את התמונה על הכתב, בסופו של דבר נמצא ונתווה את הדרך אליו.
לכן ברור כי אם קיים סכסוך מחשבתי, ובהנחה שמחשבה מייצרת מציאות קיימת, אזי תוצאות הסכסוך יבואו לידי ביטוי בתוצאות העסקיות. 
בדומה לאימון, לאהבה, או לטנגו, כך גם בחיים - להשגת מטרה דרושים שניים. השניים יהוו זוג פונקציונאלי, אשר צועד לעבר מטרה משותפת. אני מאמינה כי תמיד, אבל תמיד, המטרה מושגת בשניים. 
ההבנה כי ראיה מערכתית הינה מיומנות הכרחית לכל מנהל, אינה בהכרח מובנת מאליה.
אנחנו רגילים לחשוב כפרטים, ולא כחלק ממערכת. חשיבות הראיה המערכתית מקבלת משנה חוזק כאשר אנו מתרחקים מן התמונה, ומצליחים להבחין ברשת הקשרים המתקיימת בארגון ובתוכה זוגות זוגות של קשרים פונקציונליים הצועדים לעבר מטרות: פרויקטים משותפים, תהליכי מיתוג או פיתוח מוצרים. 
הבחירה לנהל את המחשבות חייבת להתבצע בדיוק כפי שמנהלים אסטרטגיה שיווקית או בונים תוכנית עסקית. במידה שהשניים אינם בוחרים בשלום באופן מודע, התקריות ימשיכו לזרוע הרס.
הפתרון הוא לבחור בשלום מחשבתי, להמשיך ולבדוק מהם המכשולים המעכבים את בוא השלום ולפנותם מהדרך. 
אני בחרתי לשלב את האימון הקו אקטיבי יחד עם תורת "פיזיקה משפחתית". מצאתי כי תורה זו מוסיפה פן מרתק לעבודתי, ומציעה מודלים וכלים נוספים אשר מאפשרים את בניית המציאות הפיזית דרך הבנייה המחשבתית. זה סוד הקסם שלי בעבודה בארגונים.

כולנו משתמשים במילה ''שלום'' עשרות פעמים ביום, כל זאת מבלי משים.
במידה ונבחר להשתמש בשלום גם ברמה המחשבתית, תפתח בפנינו דרך להצלחה והתפתחות. 
הבשורה המשמחת: בכל רגע נתון ניתן לבחור, והשינוי קורה ברגע. 
אז בפעם הבאה שמישהו שואל אתכם ''מה שלומכם?''
זכרו שהוא בעצם שואל אתכם: ''מה עשיתם היום עם השלום שלכם?'' 
שלכם,

לימור

 

 

דף הבית     אודותי    אני מאמינה     אני מאמנת       אומרים עלי     דברים שאני אומרת    צרו קשר    |     לימור נבון-בנאש 054-4440044        

Powered by Artvision | Truppo Websites